RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS

Pobytová místa ve Spojených Arabských Emirátech a Ománu

Představíte-li si luxusní výškové hotely, zelené parky přecházející v nekonečnou poušť s jemným pískem a rozsáhlé komplexy úředních budov s bohatě zdobenými mešitami ve své blízkosti, pak právě vidíte Spojené arabské emiráty. Tato země ležící u břehů Perského zálivu vznikla teprve roku 1971 sloučením sedmi bývalých nezávislých emirátů – Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah, Ajman a Fujairah. Protože cestovní ruch je zde po ropném průmyslu nejvýznamnějším odvětvím hospodářství, naučili se místní obyvatelé, ač přísní vyznavači islámu, tolerovat zvyky cizinců. Neexistuje tady prakticky žádná zločinnost. Emiráty se vedle nádherných písečných pláží proslavily u turistů jako vyhlášené místo nákupů. Oázu nakupování představují jak obří klimatizované budovy, tak tradiční tržnice s nabídkou exotického koření či zlata. Každý z návštěvníků by měl zavítat do nejnovějšího a největšího nákupní centra (mimo USA) „ Mall of Emirates“, kde se dokonce nachází lyžařský svah. Opomenout nelze ani novou část Dubaje, která vyrostla v posledních letech s nejvyšší budovou světa Burj Khalifa. Můžete zde vyjet téměř až do nebe a kochat se výhledem na celé město a okolí. Pro podvečerní čas se hodí shlédnout hudební fontánu- největší na světě, zabruslit si na ledové ploše či obdivovat mořské živočichy v obrovském akváriu v sousedním nákupním centru. Volný čas při vaší dovolené v Dubaji či v ostatních emirátech ovšem můžete strávit také na golfových hřištích, velbloudích závodech či na nezapomenutelném pouštním safari.

Jednoduše řečeno:  Vítejte v zemi, kde není nic nemožné…!

Dubaj

Nejčastějším cílem turistů v Emirátech bývá Dubaj…. Tři tisíce let staré kupecké centrum s pozoruhodnou minulostí, křivolakými uličkami, trhy a mešitami na straně jedné a všudypřítomným luxusem pramenícím zejména z těžby ropy na straně druhé. Město právem nazývané obchodním rájem díky jeho bezcelní zóně a nízkým daním. Nachází se zde i nejvyhlášenější pláž celých emirátů – Jumeirah, kde jsou zároveň situovány i nejluxusnější hotely, včetně proslulého Burj Khalifa.

Saadiyat 
Umělě vytvořený ostrov o rozloze 27 km2 s chráněnou přírodou (výskyt želv, delfínů aj.), je do budoucna cílem několika významných projeků, které jsou spojeny se jménem slavné britské architektky iráckého původu Zahy Hadid. Ať už se jedná o výstavbu muzeí, víceúčelových hal či divadel, vše je koncipováno v duchu povznesení kulturní a společenské úrovně. V oblasti turistického ruchu je plánována výstavba pouze sedmi hotelů, z nichž dva jsou již v provozu. (Park Hyatt a St. Regis). V jaké fázi se momentálně unikátní projekt výstavby ostrova nachází a jak bude pokračovat, je možné si prohlédnout v interaktivním muzeu Manarat Saadiyat.

Emirát Abu Dhabi

Abu Dhabi s jedním a půl milionem obyvatel je hlavním městem stejnojmenného emirátu a zároveň celé federace. Je první územím, kde byla v roce 1958 objevena poprvé ropa, která se stala naprosto klíčovou surovinou, přinášející do Emirátů pohádkové zisky. Kromě obrovského hospodářského rozmachu se Abu Dhabi snaží o pozvednutí kulturního dění s cílem nejen dostihnout, ale předčit svého největšího konkurenta v cestovním ruchu – okázalou Dubaj. Příkladem úspěchu je otevření okruhu Yas Marina Grand Prix F1, zábavního parku Ferrari s nejrychlejší horskou dráhou na světě, pořádání mezinárodních golfových turnajů a významných kulturních akcí ve městě. Proto při návštěvě Abu Dhabi neplánujte pouze nákupy či koupání, ale nezapomeňte zkontrolovat i sportovní a kulturní program a buďte při tom s námi v Abu Dhabi!

Emirát Ajman

Emirát, se stejnomeným hlavním městem a s nejmenším rozlohou, se rozprostírá u břehů Perského zálivu mezi emiráty Sharjah a Ras Al Khaimah. Na šestnácti kilometrech bílých pláží se nacházejí luxusní hotely, které uspokojí i nejnáročnější klientelu. Za návštěvu stojí i hlavní město se starobylou pevností s muzeem, velkým rybím trhem a s řadou nákupních center, kde je možné, jako v jediném emirátě, volně koupit alkohol. Podobně jako v Dubaji a Abu Dhabi je i zde bezcelní zóna.

Emirát Fujairah

Východně položený emirát Fujairah se 130 tisíci obyvateli vábí dramatickým panoramatem. Od pobřeží se zvedají ostré hřbety pohoří Hadžar, které ve svém nejvyšším bodu dosahují výšky až dvou tisíc metrů nad mořem. Skalnaté pohoří je prolínáno zelenými údolími, a to zejména na západě ostrově. Z turistického hlediska Fujairah nabízí poznávání přírodních a turistických památek, starobylou i moderní tvář stejnojmenného hlavního města, atraktivní vyjížďky terénními automobily a v neposlední řadě i krásné potápění. Díky zajímavému profilu mořského dna představuje Fujairah úplný potápěčský ráj. Kromě bohatého spektra barevných tropických ryb je možné spatřit i mořské želvy a některé druhy žraloků. V celé oblasti se nachází hned několik populárních potápěčských lokalit: Zajímavostí je např. Car Cemetery (hřbitov aut), kde desítky potopených aut skýtají úkryt nejrůznějším druhům ryb.

Emirát Ras Al Khaimah

Nejseverněji položený emirát, který v doslovném překladu znamená „vrcholek stanu”, je čtvrtým největším emirátem v SAE a velmi důležitým obchodním centrem mezi východem a západem. Emirát s velmi příjemným klimatem, kde se potkává zalesněné pohoří Hajar s mořem omývajícím skály i poušť s úrodnými údolími. Svým vzdálenějším umístěním od velkých center je ideální pro plážovou dovolenou s možností poznávání přírodních krás, kulturních památek i pro výlety po poušti i po moři. Jeho šedesátikilometrové úchvatné pobřeží je přímo stvořené pro vyjíždky na lodi s možností potápění, šnorchlování a pozorování chráněných želv. Bohatá je i nabídka sportovního vyžití: půjčování motokár, golf, létání na ultralightech,rybaření, jízdy na koních apod. Za pozornost stojí i stejnojmenné hlavní město, které až do 18. století patřilo k největším přístavům Perského zálivu. Zajímavá je zejména stará část města s tradičními trhy, pevnost Al Hisn, Ras Al Khaimah muzeum – opevněný komlex s cennými archeologickými nálezy a se sbírkami předmětů, které patřily královské rodině. Součástí muzea jsou i expozice věnované architektuře, lovu perel a ryb. Za nákupy je vhodné si vyjet do nákupních center, jakými jsou například Manar Mall či Ras Al Khaimah Mall.

OMÁN

Na východě Arabského polostrova, omývaného Arabským mořem, Perským a Ománským zálivem, se rozprostírá tajemná země Omán. Země s bohatou minulostí, jejíž kořeny sahají až do doby kamenné. Země s neopakovatelnou atmosférou tradičních bazarů a rybích trhů. Země, která se během krátkého času stala prosperujícím liberálním státem, při zachování své důstojné tradiční tváře.  Fascinující pouštní scenérie, nádherné hory, písečné pláže, zátoky, vodopády, luxusní hotely bez masivní turistiky a především vysoká tolerantost místních obyvatel vůči evropským zvykům – to vše je tím pravým důvodem proč navštívit Omán…

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.