RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS
PRO MUŽE

Pro muže

Na ostrově Mauricius můžete zažít to pravé tropické dobrodružství! Níže naleznete řadu aktivit, které čekají jenom na VÁS!

Teď už vám jen zbývá zavolat na číslo +420 733 325 737 (HOT LINE 24 HODIN DENNĚ) či zaslat poptávku e-mailem na info@blueholiday.cz – obratem se s vámi spojíme a vaše sny se stanou skutečností!

SKYDIVE – TANDEMOVÉ SESKOKY

Nejlepší adrenalinové dobrodružství pod širým nebem!

Užijte si seskok z 10 000 stop v Mauricius Paradise Island. Vychutnejte si Mauricius při nejpůsobivějším a vizuálně nejúžasnějším vyhlídkovém letu. Tandemový seskok je vůbec to nejbáječnější dobrodružství, jaké si umíte představit. Let před samotným skokem nabízí pohled na ostrov z ptačí perspektivy, spatříte vnitrozemí i horské scenérie a budete mít výhled na malebné pobřeží. Po dosažení 10 000 stop se dveře letadla otevřou a vy zažijete tandemový seskok v doprovodu zkušeného a kvalifikovaného instruktora.

Volný pád trvá asi minutu a dosáhnete při něm rychlosti 200 km/hod., potom instruktor otevře padák a po dobu cca 5 minut budete plachtit vzduchem nad krajinou. Nakonec vás instruktor navede na bezpečné přistání.

Vzlétá se z nádherných plantáží s cukrovou třtinou Mon Loisir, s výhledem na ohromující laguny Mauricia a na útesy rozprostírající se daleko do Indického oceánu. Let do 10 000 stop trvá 25 minut. Celé dobrodružství absolvujete asi za 1 hodinu, včetně pozemního školení před odletem.  Po seskoku obdržíte certifikát za tandemový seskok, díky němuž si můžete tuto nevšední zkušenost kdykoli v budoucnosti znovu připomenout. Za malý příplatek si také můžete pořídit DVD se záznamem vašeho seskoku.

 DEEP SEA / BIG GAME FISHING NA MAURICIU

Ostrov je proslavený také díky možnosti rybolovu v hlubokém moři, které bylo praktikováno místními obyvateli po mnoho let. V perfektních podmínkách panujících zde v průběhu celého roku, můžete bojovat například s obřím modrým marlinem, černým marlinem, žraloky mako, tuňáky a s mnoha dalšími zajímavými rybami, které tu čekají jak na zkušené rybáře, tak na úplné začátečníky.

Mauricius je držitelem několika světových rekordů v rybolovu (IGFA), včetně ulovení žraloka mako, který měl 1 115 liber, žraloka modravého s 400 librami nebo bílého tuňáka s 224 librami. Slavný modrý marlin je ohromující nejen svou velikostí, ale i legendárním bojovým uměním, které z něj činí jednu z nejvyhledávanějších ryb na celém světě.
Tito skuteční obři jsou na samém vrcholu potravního řetězce. Skrývají se ve vodách v okolí Mauricia a čekají, až se budou moci vrhnout na nic netušícího tuňáka nebo na návnadu umístěnou za rybářským člunem. Bitva s těmito monstry může trvat i déle než tři hodiny. Nejdelší boj s marlinem na ostrově trval dvacet šest hodin a skončil zlomením prutu. Díky bohatému podmořskému životu je Mauricius vysoce oceňován nadšenci sportovního rybolovu na celém světě.

Teplý hluboký modrý oceán a nádherné počasí severního pobřeží ostrova Mauricius nabízejí všechno, co je pro tuto aktivitu potřeba. Zdejší vody jsou právem považovány za nejlepší místo pro rybaření. Jsou skutečnou výzvou pro všechny nadšence, kteří chtějí ulovit některou z místních úžasných ryb.

RYBAŘENÍ NA VOLNÉM OCEÁNU V GRAND BAYE

Fantastické rybaření na severním pobřeží ostrova!

Půldenní aktivita (od 7.00 do 12.30) plná dobrodružství a zábavy na 40 stop dlouhé rybářské lodi. Ideální pro 3 rybáře. Loď může pojmout až 8 osob. Uprostřed idylického prostředí ostrova, budete cítit tu pravou rybářskou volnost, budete mít nekonečně modrý oceán jen a jen pro sebe – a váš rybářský sen o dokonalém úlovku se konečně splní. Exkluzivita zaručena.

DEN PODMOŘSKÝCH DOBRODRUŽSTVÍ – jednodenní balíček

Mauricius je domovem světoznámých, nádherných korálových útesů a místem s nesmírně rozmanitým podmořským životem.

Na vlastní oči zde můžete spatřit mnoho druhů pestrobarevných ryb různých velikostí a tvarů a další podivuhodné tvory. Proto byste při návštěvě ostrova rozhodně neměli vynechat možnost absolvovat tuto výpravu. Objevíte skutečnou krásu života pod hladinou oceánu!

V rámci tohoto zážitkového balíčku můžete navštívit:

  • Exkurzi na ponorce
  • Podvodní ponorku „Scooter Adventure“
  • Oběd v hotelu Mont Choicy
  • „Sea Walk“ – chůze pod vodou

 VÝPRAVA POD HLADINU TROPICKÉHO OCEÁNU

Zažijte s námi pozoruhodnou cestu v podmořském skútru!

Scooter Cruiser je potápěčské vozidlo s vlastním pohonem, které se používá především pro úvodní ponory do maximální hloubky 10 metrů a poskytuje posádce maximální bezpečnost. Jízda na Scooter Cruiseru, což je jakýsi kříženec mezi skútrem a miniaturní ponorkou, je úžasným a nezapomenutelným zážitkem, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Při této dobrodružné výpravě nepotřebujete masku, šnorchl a kyslíkovou bombu na zádech jako u klasického potápění. Vše za vás obstará Scooter. Proto také nejsou před výpravou vyžadovány žádné zdlouhavé potápěčské kurzy. Podmořské dobrodružství můžete prožít během několika minut.

PADI ADVANCED OPEN WATER DIVER COURSE

Potápěčský kurz pro pokročilé v Grand Baye

Hledáte způsob, jak zdokonalit své potápěčské zkušenosti a dovednosti? Chcete prožít další vzrušující zážitky a osvěžit si pravidla bezpečnosti při potápění?
V takovém případě je tento kurz určen právě pro vás! PADI Advanced Open Water Diver Program zlepší vaše potápěčské dovednosti a umožní vám prožít mnoho nezapomenutelných chvil pod vodou. Kurz, který je nejprofesionálnější na celém Mauriciu, se koná v PADI Dive Center na severním pobřeží ostrova Mauricius ve městě Grand Baye. PADI Advanced Open Water Diver kurz je veden ve francouzštině a angličtině (na požádání je také možné zajistit kurzy i v jiných jazycích, je ovšem vyžadován stanovený minimální počet účastníků, kteří kurz v tomto jazyce absolvují).

Průzkum, vzrušení, zkušenosti – přesně to vám tento kurz nabízí. A nemusíte být ani „pokročilý potápěč“, abyste mohli tento kurz absolvovat – je navržen tak, aby se ho mohli zúčastnit i ti, kdo mají mnohem méně praktických zkušeností s potápěním.

Advanced Open Water Diver kurz vám pomůže zvýšit vaši sebedůvěru a upevní vaše potápěčské dovednosti, díky čemuž budete ve vodě daleko klidnější.
Tento kurz navazuje na to, co jste se dříve o potápění naučili a rozvíjí nové možnosti uvedením účastníků do dalších činností a nových způsobů, jak se pobavit při potápění – to vše pod přímým dohledem a vedením kvalifikovaných instruktorů PADI.

 PADI DISCOVER DIVING – KURZ POTÁPĚNÍ V DIVING CENTRU TAMARIN

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je dýchat pod vodou? Pokud to chcete zjistit, ale nejste na to ještě zcela připraveni, pojďte to s námi vyzkoušet
v certifikovaném kurzu, kde budete moci takové potápění zažít a zjistit, jak se vám líbí. Je to skvělá příležitost objevit nová dobrodružství nebo prostě jen spatřit na vlastní oči úžasný svět pod hladinou.

Na Mauriciu se můžete naučit potápět v bezpečných a kontrolovaných podmínkách pod přímým dohledem kvalifikovaných instruktorů. PADI Dive Center se nachází na západním pobřeží ostrova Mauricius u města Tamarin.

Pro vaše pohodlí jsou zde PADI průvodci, kteří vám mohou poskytnout plné školení ve francouzštině, angličtině a němčině (na požádání je také možné zajistit kurzy v jiných jazycích, je ovšem vyžadován stanovený minimální počet účastníků, kteří kurz v tomto jazyce absolvují). Během kurzu Scuba Diving Discover se naučíte, jak používat potápěčskou výstroj – v mělké vodě nebo v bazénu, což vás rychle dostane do úžasného podmořského světa. Neexistuje snad poutavější a báječnější zážitek, jako je poprvé v životě dýchat pod vodou!
Chvíli vám bude trvat, než si zvyknete, ale už po několika minutách si uvědomíte, jak je potápění ve skutečnosti snadné.

Součástí kurzu je poučení o potápěčských technikách a základech potápění. Také se ponoříte pod hladinu na otevřeném oceánu. Tato zkušenost se započítává do certifikace PADI Open Water Diver.

 GOLF DU CHATEAU – KURS GOLFU

18jamkové hřiště s 5 různými odpalištěmi

  • Místo: Domaine Bel Ombre
  • Délka: 6 498 m (7 106 yd)
  • Par: 72

Vybavení:

driving range, putting green, chipping, obchod s golfovou výbavou, bar a restaurace, pronájem golfových vozíků, pronájem golfových klubů, caddies, šatny, kyvadlová doprava z blízkosti hotelů (Heritage Le Telfair).

O golfovém hřišti Golf du Château:

  • Golf du Château je krásné 18jamkové golfové hřiště, které navrhl jihoafrický golfový architekt Peter Matkovich. Má rozlohu 100 hektarů. Je spojené s hotelovým resortem Heritage Le Telfair Golf & Spa, který se nachází v samém srdci jižní části ostrova. Hřiště má scenérii typickou pro Mauricius, jako například sopečnou kulisu, výhledy na horská panoramata a na mořské pobřeží. Bylo navrženo tak, aby bylo výzvou pro pokročilé hráče (pět tee pozic na jednu jamku, velkorysé fairwaye), ale zároveň mělo co nabídnout i golfovému začátečníkovi.

 VYHLÍDKOVÝ LET SOUKROMÝM LETADLEM

Turistické vyhlídkové lety v lehkých letadlech jsou jedním z nejvíce vzrušujících způsobů, jak shlédnout krásy ostrova Mauricius z ptačí perspektivy. Nabízejí jedinečný pohled na pobřežní oblasti, pláže, laguny a krajinu ostrova.

Je to fascinující přelet nad Mauriciem, při němž můžete objevovat a dosyta vychutnávat krásu a šarm ostrova a užít si mnoha úchvatných panoramatických výhledů. Odlétá se z letiště Rivière du Rempart na severovýchodě Mauricia. Zde se setkáte s pilotem, prohlédnete si letadlo a obdržíte krátkou instruktáž před nástupem do něj. Také můžete relaxovat v letištním salonku, dát si drink nebo lehké občerstvení před odletem. Zkušený pilot je pro vás garancí, že uvidíte všechny slavné památky a zajímavá místa ostrova. Let probíhá v nízké výšce, cca 1 500 stop, abyste si mohli vše dobře a jasně prohlédnout, včetně místních pamětihodností a měli možnost pořídit si celou řadu perfektních snímků. Nezapomeňte si proto vzít fotoaparát.

Vyhlídkové lety se provádějí privátně. Budete sedět vedle pilota, který zodpoví vaše dotazy a ukáže vám všechny památky a přírodní krásy, které si přejete vidět.

DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA NA TROIS MAMELLES MOUNTAIN

Celodenní turistika včetně pikniku a oběda.

Hora Trois Mamelles je jednou z těch, které vypadají tak úchvatně a výjimečně, jakoby ani nebyly skutečné a někdo je jen namaloval zářivými barvami na plátno.
Tato atypická hora se nachází na západě ostrova Mauricius. Má tři vrcholy – každý z nich se nachází ve výšce cca 600 metrů nad mořem.

Jedná se o unikátní výpravu po hřebeni hory na její vrchol. Během cesty, která vede tunelem vybudovaným hluboko v horském masivu, budete objevovat nedotčené lesy
s majestátními starými stromy. Některé části trasy je nutno slézat. Fascinující pohled z vrcholu Yemen Nature Park však za tu trochu námahy rozhodně stojí. Odměnou za náročné stoupání vám bude panoramatický pohled na ostrov z vrcholu hory. Túra končí obědovým piknikem.

KURZ WINDSURFINGU PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kde jinde se naučit windsurfing než právě na Mauriciu?

Tento kurz je ideální volbou pro začátečníky i pro úplné nováčky. Dostanete zde příležitost naučit se windsurfing a zdokonalit své schopnosti v kosmopolitní, přátelské atmosféře
s vysoce profesionálním přístupem instruktorů. Dozvíte se vše, co potřebujete vědět o windsurfingu. Získáte nové užitečné dovednosti a můžete si být jisti, že v sobě objevíte hlubokou a trvalou vášeň pro tuto sportovní aktivitu.Windsurfingové kurzy a školení byly vytvořeny na základě mnohaletých zkušeností. Osobní kontakt a specializované rady instruktorů vám umožní rychleji dosáhnout cíle, který si pro sebe stanovíte. Vy sami určujete tempo kurzu, bez ohledu na to, jaké jsou vaše dovednosti a zkušenosti s windsurfingem.

Všechny základní kurzy probíhají v přední části windsurfingového centra v chráněných a mělkých vodách laguny. Zde je to nejlepší místo pro windsurfing na ostrově Mauricius, s ideálním bočním větrem. Laguna je obklopena útesy, které se nacházejí 600 metrů od pláže.

CELODENNÍ VÝLET NA KAJAKU NA ILE D´AMBRE (s piknikem)

Skvělá příležitost vypnout mobilní telefony a vyjet si na kajaku obdivovat krásu lagun, světlé písečné pláže, malé ostrůvky a okolní krajinu. Pádlujte přes mangrovníkový háj na Ile d’Ambre a vychutnejte si kouzlo okolní přírody. Toto fascinující místo hraje důležitou roli v místním ekosystému. Navštívíte mnohá zákoutí ostrůvku a seznámíte se s jeho historií.
Dobrodružná plavba na kajaku začíná krátkou instruktáží o bezpečnosti, pak na sebe obléknete plovací vestu  a vyplujete za zábavou.

Ile d’Ambre je ostrůvek uvnitř laguny s rozmanitou vegetací. Bujná flóra a stinná vodní zákoutí vám vezmou dech. Kromě přírodních krás se zde seznámíte i s historií Ile d’Ambre, jenž sehrál v dějinách Mauricia svou důležitou úlohu.

Během celodenního výletu si můžete pochutnat na obědovém pikniku na velmi malém ostrůvku Bernache. Po něm následuje procházka a následná pauza na relaxaci s možností koupání. Výlet je zakončen plavbou přes křišťálově čisté laguny zpátky na pobřeží. Jedná se o originální a zábavné dobrodružství. Tento výlet vám umožní odhalit tajemství krásných lagun Mauricia, jeho ostrůvků, řek i skrytých pláží.

LEZENÍ PO SKALÁCH NA JIHOZÁPADĚ MAURICIA

Půldenní horolezecká expedice na jihozápadním pobřeží ostrova Mauricius, na útesu Belle Vue v blízkosti obce Albion. Můžete zažít horolezení v krásném prostředí Belle Vue, kde se nachází známá jeskyně La Pointe Aux. Naučíte se základní lezecké techniky, pravidla bezpečného lezení, a to vše s těmi nejlepšími průvodci a instruktory.

Součástí této expedice je i školení v některých dechových cvičeních, která vám umožní maximalizovat váš výkon při slézání skalních stěn a útesů. Horolezecká lokalita Belle Vue se nachází pouhých 10 minut chůze od známého majáku Albion. Obtížnost při lezení je minimální, proto je výlet vhodný i pro začatečníky. Tato expedice je vedena nejlepším horolezcem na Mauriciu, který má bohaté zkušenosti jak s horolezectvím, tak i při záchranných akcích ve všech oblastech ostrova.

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.