RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

Rodinná dovolená MAURICIUS
PRO RODINY

Mauricius pro rodiny

Mauricius je dokonalý ráj pro vaše děti!

Na ostrově najdete nádherné, mělké a klidné pláže a ve všech hotelech sítě Beachcomber také dětské kluby s nevšedními aktivitami. Děti mohou v těsné blízkosti hotelů objevovat netušenou krásu podmořského světa a jeho živočichů. Hejna tropických ryb se prohání v lagunách, které svádí k projížďkám na loďce s proskleným dnem či k bezpečnému šnorchlování nad korálovými útesy. Projeďte se s dětmi na kole podél pobřeží Indického oceánu ve stínu exotických přesličníků. Zdokonalte své děti v plavání!
K dispozici jsou vám krásné bazény, kde děti stačí, či mělké laguny s teplou mořskou vodou, která příjemně nadnáší.

Dopřejte svým dětem vzrušující zážitek – chytání tropických ryb! V každém námi nabízeném hotelu vám zařídíme výlet lodí do přilehlých klidných lagun s možností rybaření.  Pruty a návnady jsou již v ceně výletu. Vyjeďte si také na koni, hrajte tenis, golf, vydejte se na zcela bezpečnou procházku tropickým pralesem podél bystřin
a říček… Ochutnejte špičkovou kuchyni všech kontinentů, připravenou z čerstvých surovin francouzskými šéfkuchaři.

Mauricius je bezpečná destinace se stálou lékařskou péčí v hotelech. Pro naše zákazníky je v případě potřeby otevřená špičková klinika, kterou však – jak věříme – nebudete muset nikdy navštívit. Dovolujeme si vám představit několik báječných aktivit, ze kterých budete vy i vaše děti nadšeni. Rádi vám je na vyžádání pomůžeme zařídit.

PLAVÁNÍ S DELFÍNY (2,5 HODINY)

Plavání s delfíny nabízí hodnotné vzdělávací, terapeutické a úžasné zážitky pro každého. Prozkoumejte nádherný život těchto úchvatných mořských savců v jejich přirozeném prostředí. Ponořte se do životního dobrodružství a zaplavte si s delfíny v křišťálově čisté vodě. Na rozdíl od mnoha jiných zařízení, která omezují plavání na bazén nebo na setkání v mělkých vodách, nabízíme jedinečnou příležitost vstoupit do jejich teritoria a užít si setkání s delfíny přímo na otevřeném moři.

Instruktáž před plaváním zahrnuje: informace o přirozeném chování delfínů, pokyny pro jejich pozorování, bezpečnostní opatření na lodi a postupy pro plavání s delfíny.
Vybavení pro šnorchlování je k dispozici zdarma. Pak už vás čekají nezapomenutelné dvě a půl hodiny s přátelskými a inteligentními tvory.

Poznámka:

 • Plavání s delfíny je velmi populární, proto si prosím tuto aktivitu zarezervujete včas.
 • Výlet se nedoporučuje těhotným ženám.
 • Cesta probíhá na rychlých motorových člunech.
 • Odplouvá se ze západního pobřeží z oblasti Tamarin.
 • Na požádání můžeme také zajistit přepravu z vašeho hotelu a zpět.

MAURICIJSKÉ SAFARI A PTAČÍ REZERVACI CASELA PARK

Tato rezervace se nachází na západě Mauricia, mezi Flic en Flac a Tamarinem.
Rozkládá se na ploše 14 hektarů. Skutečná „svatyně“ zvířat se nachází na úpatí hory Rempart na jihozápadě ostrova. Nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a západní pobřeží. Návštěva parku zahrnuje: ptačí rezervaci, Petting Farm a přístup k mnoha místním zařízením, jako jsou dětský koutek (hry, skluzavky atd.), obchod se suvenýry, bar a restaurace. Dalším lákadlem je zde Mini-Safari tour. Jedná se o unikátní cestu autobusem, který vás zaveze do přírodní rezervace a do africké savany. Návštěva safari probíhá v otevřeném vozidle, které vyjíždí každou hodinu (mezi 9.00 a 16.00). Můžete přímo z něj krmit zebry, pštrosy, antilopy a jiná zvířata.

V celé lokalitě můžete vidět kolem 1 500 ptáků z více než 150 druhů a různá další zvířata, jako jsou opice, klokani apod. Park se pyšní velkým množstvím krásných exotických rostlin. Navíc se zde nachází vynikající restaurace Le Mirador a úžasná vyhlídka na západní pobřeží. Vyražte také na vzrušující procházku s největšími kočkovitými šelmami! Casela vlastní lvy, tygry a gepardy. Tyto divoké kočky zde vychovávají už odmalička, takže jsou krotké. Pokud nebude mít odvahu vstoupit do výběhu, můžete je pozorovat zpoza dřevěné ohrady. Fotograf vám pořídí nezapomenutelné snímky.

Vanilla Crocodile & Tortoise Park

PŘÍRODNÍ REZERVACE A PARK S KROKODÝLY A OBŘÍMI ŽELVAMI

Během návštěvy parku vás průvodci provedou nezapomenutelnými cestami s bujnou tropickou vegetací, kde ve stínu banánovníků, palem a vzrostlých bambusů žijí krokodýli a obří želvy. Součástí parku je také zoo, kde naleznete většinu mauricijských savců a plazů. Můžete zde také shlédnout expozici vzácných motýlů a pestrobarevného hmyzu. Pokud budou mít vaše děti hlad, navštivte restauraci Hungry Crocodile, která nabízí speciality místní i mezinárodní kuchyně. Nezapomeňte také ochutnat některé pokrmy z krokodýlího masa. Hřiště Jungle Adventure se vašim malým neposedům bude také líbit.

Sir Seewoosagur Botanic Garden

Botanická zahrada, známá jako Sir Seewoosagur Botanic Garden, je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Mauriciu.

MAURICIJSKÁ NÁRODNÍ BOTANICKÁ ZAHRADA

Nachází se v blízkosti Port Louis v okresu Pamplemousse. Má téměř nekonečnou rozlohu, a může vám zabrat víc než týden, než ji stihnete projít celou. Naleznete zde přes 650 druhů rostlin, mezi nimiž jsou známé baobaby, obří lekníny, desítky léčivých rostlin, veliká zahrada s kořením a mnoho dalších zajímavostí. U vchodu do zahrady jsou vám k dispozici průvodci, kteří nabízejí kompletní prohlídku. Doporučujeme vám využít jejich služeb.

ZIP-LINE DRÁHY (TYROLIENNES)

Unikátní a vzrušující exkurze na samý jih ostrova Mauricius.

Ideální aktivita pro dobrodruhy, milovníky přírody a pro ty, kteří si přejí létat jako ptáci. Výlet zahrnuje trekking, koupání v průzračných vodách a zejména velkolepý let vzduchem na zip-line dráze. Ta nejdelší měří 250 metrů. V rámci tohoto výletu budete mít na výběr ze 7 zip-line drah v celkové délce cca 1,5 km.
Každá z nich se liší délkou, výškou a rychlostí. Nabízí se vám tak možnost objevovat jedinečnost a odlišnost krajiny. Na konci výletu si můžete vychutnat tradiční mauricijský oběd v příjemné restauraci nacházející se v kouzelném prostředí u řeky.

VÝLET PONORKOU DO HLUBIN OCEÁNU

Fascinující plavba podél útesu s výhledem na korály. Během této cesty můžete navštívit vrak slavného křižníku.

Star Hope a objevit na dně oceánu kotvu ze 17. století. Je to nádherný okamžik pro každého návštěvníka Mauricia. Pohled do křišťálově čisté vody Indického oceánu a objevování bohatého podmořského života vám přinese zážitky, o kterých se vám zatím jen snilo. Na konci cesty obdrží každý cestující certifikát podepsaný kapitánem, který potvrzuje zkušenosti s plavbou na ponorce. Kapitáni jsou vzdělaní v mořské biologii a vyškolení k tomu, aby poskytli pohodlnou a bezpečnou plavbu všem cestujícím.

VÝPRAVA NA PIRÁTSKÉ LODI DO ILE AUX CERFS

Tématem tohoto výletu je pirátské dobrodružství.

V rámci této pozoruhodné a zábavné plavby prožijete plachtění na pirátské lodi na krásný ostrov Ile aux Cerfs a zároveň vás pobaví vzrušující pirátská show, živá hudba a taneční vystoupení. Také si budete užívat cestu podél jihovýchodního pobřeží Mauricia, včetně návštěvy vodopádů Grand River South-East, ostrova Ile aux Cerfs, parku Blue Bay Marine Park a plavby na ostrov Ile aux Aigrettes.

Poznámka:

 • Cesta zahrnuje kompletní BBQ oběd a výběr nápojů (alkoholických i nealkoholických).
 • Pokud jste vegetariáni, prosím informujte nás předem, jsme schopni zajistit potřebné potraviny k obědu.
 • Co s sebou: doporučujeme klobouky, krém na opalování, fotoaparáty, kamery a plavky.

Potřebné informace k plavbě:

Jedná se o celodenní výlet plný slunce, neomezeného výběru nápojů, vynikajícího jídla a spousty zábavy na jihovýchodním pobřeží Mauricia.
Pirátské dobrodružství začíná v 9.30 v přístavu v Bois des Amourettes nebo v přístavu ve městě Pointe Jerome na východě ostrova.

ILE AUX AIGRETTES – KŘIŠŤÁLOVĚ MODRÁ ZÁTOKA MARINE PARK

MAHEBOURG – SOUKROMÉ PROHLÍDKY

Během tohoto celodenního výletu navštívíte ostrov Ile aux Aigrettes, město Mahebourg, pláž Blue Bay a vyjedete si lodí s proskleným trupem prozkoumat Blue Bay Marine Park. Prohlídka zahrnuje také dopravu osobním automobilem, nebo větším autem v případě potřeby, včetně vyzvednutí a odjezdu odkudkoli na Mauriciu. V rámci výletu si můžete také vychutnat lahodný oběd a mít tak jedinečný gurmánský zážitek v krásném restaurantu Tapas Beach. Ten se nachází na krásné pláži a naleznete zde rovněž půvabné terasy ve středomořském stylu. Nabízejí se zde chutné pokrmy připravené zkušeným šéfkuchařem a při jídle se můžete kochat výhledem na nádherou ostrovní scenérii.

DOBRODRUŽNÝ PARK S CESTAMI V KORUNÁCH STROMŮ

Adventure Park se nachází se v samém srdci tropického pralesa na Mauriciu.

Nepálské mosty, vázané z lan a jistící provazy činí tyto procházky mnohem zábavnějšími, než bývají klasické výlety. Je to vynikající dobrodružná výprava po lávkách v korunách stromů. Jsou zde dvě stezky, které jsou vhodné pro všechny – každá z nich je jinak obtížná. Obě trasy zdoláte za 2,5 hodiny.
Kromě těchto dvou cest po visutých lávkách je také možný trekking v parku. K dispozici je zde 5 značených stezek.

Poznámka:

 • Děti mohou jít na tuto exkurzi pouze v doprovodu dospělé osoby.
 • Minimální věk pro účastníky je 6 let.
 • Doporučujeme sportovní oblečení a boty.
 • Praktická demonstrace bezpečnostních postupů je před cestou samozřejmostí.

Vezměte prosím na vědomí, že přístup k parku je možný, jen když projdete Chamarel Seven Colored Earth parkem.
Seven Colored Earth park je přírodním zázrakem a doporučovaným místem k návštěvě na ostrově Mauricius.
Cena tohoto výletu zahrnuje neomezený přístup do obou těchto lokalit a do jejich zařízení, a také veškeré vybavení potřebné pro obě stezky.

PROHLÍDKA OSTROVA ILE AUX CERFS

DOPORUČUJEME! Užijte si den plný zábavy a relaxace v pravém pozemském ráji!

Výlet na ostrov Ile aux Cerfs nabízí den plný dokonalého odpočinku, opalování na oslňujících bílých písečných plážích, koupání v teplých tyrkysových vodách lemujících pláže, šnorchlování v krásné laguně a příležitost zúčastnit se vodních sportů.

Prohlídka zahrnuje:

 • Lodní transfery komfortním motorovým člunem na Ile aux Cerfs a zpátky na břeh.
 • Uvítací ovocný koktejl ve známém baru Ile aux Cerfs Sand Bar.
 • Tradiční plážové lehátko a matrace na slavné pláži Ile aux Cerfs.
 • Gurmánské tříchodové menu podávané u Paula et Virginie (rybí restaurace) nebo v Masale (indická restaurace).
 • Obě plážové restaurace jsou vynikající.

NÁVŠTĚVA A PROHLÍDKA OSTROVA ILE AUX AIGRETTES

Malý korálový ostrov Ile Aux Aigrettes se nachází nedaleko pobřeží u města Mahebourg.

Lokalita byla vyhlášena přírodní chráněnou oblastí, která je dodnes zachována. Výlet sem trvá asi hodinu a půl a v jeho rámci můžete objevovat krásy ostrova a vychutnat si nevšední mauricijskou přírodu v doprovodu zkušených průvodců. Objevíte zde rostliny a živočichy, kteří jsou zcela jedineční – nenaleznete je nikde jinde na světě.
Při návštěvě ostrova budete mít možnost vidět fascinující scenérie jihovýchodního Mauricia a seznámit se i s jeho ranou historií.

SEMI – SUBMARINE TRIP (NESSEE)

Skvělý způsob, jak objevit podmořský svět, aniž byste se přitom namočili.

Cesta trvá 1 hodinu a 45 minut. Celá výprava probíhá v pohodlí pod mořskou hladinou, v klimatizované místnosti, která vám nabídne panoramatický výhled na korálové útesy, ryby a na mnoho dalších zajímavostí. Semi-ponorka je ideální pro děti, které milují dobrodružství pod vodou. Doporučujeme rezervovat si místa předem.

 VÝLET LODÍ S PROSKLENÝM TRUPEM V PRŮZRAČNÉ ZÁTOCE MARINE PARK

Užijte si dvouhodinový výlet do Blue Bay (Modré zátoky) na proskleném člunu, včetně šnorchlování v Blue Bay Marine Parku. Tento park se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova nedaleko Mahebourg a je jedním z nejlepších míst k pozorování překrásného podmořského života. Křišťálově čistá voda nabízí skvělou viditelnost při potápění a výhled na útesy plné ryb a velkého množství korálů. Výlety se pořádají každý den od 10.00. Příslušenství pro šnorchlování si lze vypůjčit přímo na lodi.

NÁVŠTĚVA VÝROBNY A MUZEA VYHLÁŠENÉHO MAURICIJSKÉHO CUKRU

Prohlídka starého cukrovaru, který byl přeměněn na moderní muzeum, trvá asi hodinu a půl a na jejím konci čeká návštěvníky příjemná ochutnávka cukru a rumu. Aby děti lépe pochopily proces výroby cukru, zvolil cukrovar dva maskoty (živočichy typické pro ostrov), kteří je budou po celou dobu provádět a bavit. Kromě muzea můžete navštívit také The Village Boutik a Restaurant Le Fangourin.

PRO MILOVNÍKY DOBRODRUŽSTVÍ

Opravdový zážitek pro všechny milovníky přírody! Perfektní směs turistiky, lezení a dobrodružství. Po krátké přednášce vás autobus odveze do hor, kde začne pěší túra společně s průvodci. Budete muset přejít po dřevěné lávce, která vede přes propast hlubokou 60 metrů. Po jejím překonání se dostanete k vodopádu, kde na vás čeká další překvapení v podobě zip-line. Průvodci vám připraví chutné občerstvení – čeká na vás grilování, jídlo se bude podávat na dřevěné plošině mezi stromy. Po osvěžující přestávce přijde další dobrodružství. Musíte přeplavat kaňon, než se konečně dostanete k 150 metrů dlouhé, dechberoucí propasti, kterou překonáte pomocí zip-line.

Čtyřkolky

 • Casela Park nabízí jízdu na čtyřkolkách po safari.
 • Žádný strach – před jízdou v přírodě dostanete odbornou instruktáž.

Segway

 • Chcete se projet po Casela Parku pohodlnou cestou?
 • Půjčte si Segway, ovládání je opravdu snadné.
 • Před startem vám bude vysvětleno, jak Segway používat.

MAURICIJSKÉ AKVÁRIUM

Akvárium se nachází v malé vesničce na severozápadě ostrova, poblíž vyhlášeného letoviska Trou aux Biches. Tady si můžete vychutnat jedinečnou procházku po „dně oceánu“ a pozorovat mnoho druhů ryb a vodních tvorů, kteří zde žijí. K dispozici je také speciální „dotekový“ bazén pro děti, ve kterém mohou zažít přímý kontakt s některými živočichy z akvária.

MAURICIJSKÝ AQUAPARK

Nachází se na východním pobřeží ostrova.

Kromě spousty atrakcí, jako jsou například obrovské tobogány, vířivka, „líná řeka“, herní koutek a bazén pro dospělé i děti, nabízí toto místo velký výběr míst ke stravování, odpočinku a k nákupu suvenýrů. Toto vše činí aquapark ideálním místem pro den plný zábavy, kterou si oblíbí celá rodina.

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.