RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS
POBYTOVÉ MÍSTO

Praktické informace – Spojené arabské emiráty

 • Vstupní formality při zájezdech do SAE :
  Od května roku 2015 došlo na základě dohody ke zrušení vízové povinnosti u pobytů nepřekračujících délku 90 dnů. Platnost cestovního pasu musí být delší minimálně o 6 měsíců po návratu ze země.
 • Celní a devizové předpisy: 
  Všechny osobní věci podléhají na hranicích celní kontrole. Při vstupu do SAE přes dubajské letiště i lze povolen bezcelní dovoz t 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 500 g tabáku. Dále je možné dovézt 4 litry alkoholu na dospělou osobu nebo č 2×24 plechovek piva a dárky v hodnotě do 3.000 AED. Absolutní zákaz dovozu alkoholu je do emirátu Sharjah. Současně je také zakázán dovoz veškerých výrobků z vepřového masa, erotických a pornografických materiálů a materiálů, které by mohly být použity k šíření jiného náboženství, než muslimského. Velmi striktně je zakázán dovoz jakýchkoliv narkotik. I za nepatrné množství je minimální sazba 4 roky nepodmíněně! Zvláštní licence na dovoz je vyžadována u satelitních telefonů, vysílaček apod.
  V SEA není zavedena povinná směna valut a prokazování dostatečného množství finančních prostředků.
 • Kdy cestovat do SAE?
  Nejlepší dobou pro cestování do SAE je zejména období od listopadu do dubna, kdy panuje velmi příjemné období s teplotami okolo 28- 30 stupňů. Nedoporučuje se pobyt v letních měsících, kdy teploty – zejména v Dubaji, dosahují běžně čtyřiceti stupňů. Turisticky není zcela výhodné navštívit SAE v období Ramadánu – muslimského svátku, kdy není dovoleno na veřejnosti pít, jíst a kouřit a současně jsou uzavřené i některé podniky.
 • 1 emirátský dirham (AED)
 • 1 AED se dělí na 100 filů.
 • 1 AED – 6,62 Kč
  Směna je možná v bankách i směnárnách ( zde bez poplatku)
  Bankomaty jsou samozřejmostí
 • Orientační ceny v přepočtu na CZK:
  Jídlo v restauraci: cca 160 Kč, balená voda 8 Kč, balený chléb 26 kč
 • Kontaktní český úřad
  Embassy of the Czech Republic
  Marina Village, Villa A09, Breakwater Area, Abú Dhabí
  P.O.Box 27009
 • Časový posun v SAE:
  Letní čas – 2 hodiny dopředu
  Zimní čas – 3 hodiny
 • Očkování do SAE:
  Není vyžadováno, zdravotní problémy mohou být zejména z vysokých venkovních teplot- je nutné dodržování pitného režimu!

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.