RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

SICÍLIE

SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Jedinečné hotely na magickém ostrově Sicílie!

Sicílie

je jedinečná. Přitahuje návštěvníky nejen překrásnou přírodou, nádhernými plážemi, čistým mořem a 300 dny slunečního svitu v roce.

Přitahuje krásou svých pobřežních letovisek, historických měst plných úžasných památek se vzpomínkami na dobyvatele, kteří jí vtiskli svou tvář. Na Sicílii se vystřídali Féničané, Řekové, Kartaginci, Římané, Normané, Štaufové, španělští vládci, Habsburkové a další. Všichni zde po sobě zanechali stopy a výsledkem tohoto mísení kultur je dnešní Sicílie.
Ostrov je hotovým rájem na zemi pro milovníky historie, kultury či umění. Je jím také pro ty, kteří touží po krásné letní dovolené u moře.

Jedním z nekrásnějších a nejzajímavějších míst je starověké město Syracusy a jeho okolí.

12 km od něj směrem na jih, u nádherné, bílé písečné pláže – letoviska Fontane Bianche (Bílé fontány) – leží malebný rodinný hotel Valle di Mare, ideální pro rodiny s dětmi i romantickou dovolenou ve dvou.

Obklopen panoramatem bílých hor, v krásné zahradě plné olivovníků a palem, nabízí neopakovatelné zážitky a základnu pro poznání krás ostrova, antiky, historie a opravdového života místních obyvatel. Tady poznáte pravou Sicílii!

Budete uneseni krásou starých Syrakus, antických památek, amfiteátrů a chrámů. Uchvátí vás nádherná promenáda kolem syrakuského ostrůvku Ortigia, přístav, kde kotví jachty snů, kolonáda i třídy plné obchodů s nejnovější italskou módou, uměleckými artefakty a vynikající zmrzlinou. Ohromí vás velké antické divadlo pro 15.000 lidí, Dionýsovo ucho – 23 m vysoká, uměle vytesaná jeskyně s úžasnou akustikou, Archimedovo muzeum s rekonstrukcí jeho dokonalých vynálezů, Archeologické muzeum. Můžete spatřit na vlastní oči, jak se vyráběl starověký papyrus a odnést si jej domů na památku.

Z uliček a nábřeží povane vůně grilovaných ryb, krevet a další tisíce vůní sicilské kuchyně a života – to vše za zvuků hudby jako vystřižené z italských filmů …

Povečeřte na malebném náměstí před 2500 let starým Dómem, kde se natáčely slavné italské filmy a kde sedávali Al Pacino, Federico Fellini, Sophia Loren i Ornella Mutti.

20 km od Syrakus směrem na jih leží nejkrásnější barokní městečko světa, zapsané v UNESCO – Noto.

Ideální doba k návštěvě Sicílie v podstatě po celý rok. I na Vánoce je zde kolem 20°C.Teplé moře láká ke koupání již od konce května až do října. Nádherné počasí je v červnu, červenci či v září a říjnu, kdy pomíjejí vedra a přesto je nádherné teplo, slunečno a vyhřáté moře.

Stačí jen zavolat na naši HOTLINE 24/7 +420 734 448 563 či zaslat nezávaznou rezervaci prostřednictvím této webové stránky.

Čeká vás dovolená, na kterou nezapomenete.

Praktické informace

Letecká doprava na Sicílii:

Letecká doprava: přímé lety operované v turistické sezóně o víkendech
Praha -Catania se  SmartWings, nebo kterýkoliv den Praha/ Řím/ Catania se  společností Alitalia. Délka čistého času letu 2 hod. 15 min.

Počasí na Sicílii:

typicky středomořské podnebí, léto je horké a dlouhé, zima krátká a mírná s občasným deštěm. Nejvhodější dobrou pro milovníky slunění a koupání je červen až září.

  • červenec a srpen – denní teploty se mohou vyšplhat až na 40°C, průměrná teplota moře 26°C
  • červen a září – průměrná denní teplota 27°C, teplota moře v červnu 21°C, v září 24°C
  • v zimě se denní teploty pobybují kolem 15°C.

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.