RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS

Syrakusy (it. Siracusa)

Antické město se slavnou minulostí, které proslavil zejména geniální Archimédes. Historie Syrakus se začala psát v roce 730 př. n. l.; bylo druhým největším řeckým městem, centrem vzdělanosti a kultury.Doporučujeme vám navštívit proslulou Nekropoli, kde si můžete prohlédnout antické divadlo pro 15 000 lidí, které dodnes slouží velkolepým divadelním představením, Dionýsovo ucho – 23 m vysokou, uměle vytesanou jeskyni s úžasnou akustikou, řecké a římské amfiteátry a pozůstatky chrámů. Na ostrově Ortigia, které je centrem historických Syrakus navštivte Archimedovo muzeum s rekonstrukcí jeho dokonalých vynálezů. V Syrakusách můžete také spatřit na vlastní oči, jak se vyráběl starověký papyrus a odnést si ho s sebou na památku… V Syrakusách se také nachází Archeologické muzeum Paolo Orsi s jedinečnou expozicí nejstarších kulturních artefaktů lidských dějin a antiky.Z uliček a nábřeží povane vůně grilovaných ryb, krevet a další tisíce vůní sicilské kuchyně a života – to vše za zvuků hudby, jako vystřižené z italských filmů. Povečeřte na nekrásnějším náměstí před 2500 let starým Dómem, kde se natáčely slavné italské filmy a kde sedávali Al Pacino, Federico Fellini, Sophia Loren i Ornella Mutti.

Taormina

Je právem považována za nejkrásnější město Sicílie. Její výhodná poloha ve skále nabízí úžasné panoramatické pohledy na záliv Iónského moře i na největší aktivní vulkán Evropy – majestátnou Etnu.Spousta návštěvníků míří do Taorminy zejména kvůli krásným pohledům na zasněženou Etnu, které dokresluje záliv teplého Iónského moře, ale také díky jedinečným zachovalým památkám. Mezi ty nejznámější patří proslulé řecké divadlo.Městečko Taormina, jehož počátky sahají do doby antické, proslavila nejvíce trojice německých umělců. V roce 1787 objevil krásy Sicílie J. W. Goethe a zejména o Taormině napsal světoznámý román „Italská cesta“, ve kterém popisuje krásy města a jejího lidu. Sám v románu prohlásil, že Taormina je „kousek ráje“. Německý malíř Otto Geleng byl městem uchvácen natolik, že začal vystavovat obrazy této kouzelné krajiny přímo ve městě a vytvořil tak základ mnoha galeriím, které zde najdete. Jeho současník, mladý pruský fotograf Wilhelm von Gloeden se v Taormině usadil v roce 1880 a proslavil se svými uměleckými portréty nahých ovčáckých chlapců se sopkou Etnou v pozadí. Od té doby navštěvují město Taormina turisté z celého světa – Američané, Angličané, Němci, Francouzi; zdá se, že každý turista zde najde něco kouzelného, na co rád vzpomíná. Taorminu poctila svou návštěvou celá řada slavných umělců, např. D. H. Lawrence, Truman Capote, Alexander Dumas, Anatole France, André Gide, Paul Klee, Guy de Maupassant, Luigi Pirandello, John Steinbeck, Gustav Klimt, Elio Vittorini, Oscar Wilde, Richard Wagner i Johannes Brahms, který zde strávil šťastné chvíle. Na svou dovolenou sem dorazily i takové hvězdy jako je Marlene Dietrich, Greta Garbo, Federico Fellini, Cary Grant, Tyrone Power, Gregory Peck, Marcello Mastroianni, Elisabeth Taylor nebo Woody Allen, který si také vybral tuto perlu Středomoří ke své příjemné dovolené. Jako turisté byste si neměli nechat ujít staré řecké divadlo, kde se v létě koná celá řada moderních koncertů. Podívejte se na umělecké výstavy pořádané v místních dávných palácích a kostelích nebo se vydejte na elegantní nákupy podél slavné „Corso Umberto“, kterou lemuje řada kaváren a cukráren a kde zní klasická hudba. Pro ty, kteří ocení typickou sicilskou kuchyni, nabízí město široký výběr restaurací, tratorií a pizzerií. V Taormině zároveň najdete nepřeberné množství cukrářských obchodů, barů, kaváren, hospůdek, a to pro každý vkus i rozpočet.

Fontane Bianche

Oblast proslulá zejména díky své výjimečné písečné pláži a – jak název napovídá – čisté vodě z bílých fontán, které zde pramenily. Velmi klidné městečko Fontane Bianche ožívá především v létě, díky krásné pláži, na kterou se sjíždí lidé ze širokého okolí. Na pláži probíhá během letních měsíců zábava, včetně nočních diskoték či různých sportů. Pláž je chráněná zálivem a je zde neustále k dispozici plavčík. Nudit se u pláže nebude nikdo; je zde celá řada lákadel, jako jsou šlapadla, kajaky či menší restaurace a občerstvení. Pokud budete mít chuť na provoněnou šunku či naložená sicilská rajčátka, určitě zavítejte do místních krámů, kde vám připraví čerstvé bagety ze samých dobrých sicilských specialit.

Noto

Nejkrásnější barokní městečko světa, zapsané v UNESCO. Noto po velkém zemětřesení r. 1693 vstalo z ruin do nebývalé barokní krásy. Katedrály a domy právě prošly významnou rekonstrukcí. Jeho zlatavé pískovcové kvádry svítí v jasném sicilském slunci do dálky na kopci nad mořem. Noto stojí za to navštívit večer a užít si zde západ slunce.

Majestátní Etna

Největší aktivní sopka Evropy.Podívejte se na nejaktivnější sopku Evropy, což bude pro vás zcela jistě nezapomenutelný zážitek. Dobře se oblečte! V nadmořské výšce 3333 m je stálý sníh a teplota není vysoká jako dole u moře.Můžete však zažít v jeden den opravdový unikát – dopoledne vidět sníh a odpoledne se koupat v moři. I taková je Sicílie – země neomezených možností. Auto vám přistavíme rovnou na recepci.

 

Agrigento

Nenechte si ujít jednu z nejkrásnějších památek Itálie – tzv. Údolí chrámů, a vykoupejte se u bílých útesů.Podívejte se na starodávnou a stále fascinující řeckou kolonii, která kdysi spadala pod tzv. Velké Řecko. Nenechejte si ujít Údolí chrámů (Valle dei Templi) a Turecké schody (Scala dei Turchi). Údolí chrámů, které je zařazeno v kategorii UNESCO jako velké dědictví, reprezentuje jednu z největších a nejnavštěvovanějších památek v Itálii. Turecké schody jsou naopak skalnatým útesem, který vyniká svou sněhobílou barvou. U Tureckých schodů najdete pláže, které patří k těm nejhezčím a zároveň zde nebudou davy lidí.

Piazza Armerina

Město proslavené tradičními mozaikami. Pokud se podíváte do městečka Piazza Armerina, zjistíte, že se jedná o tzv. Lombardské město, neboť se zde mluví zcela odlišným jazykem než ve zbytku Sicílie. Během procházky se můžete kochat pohledy na staré normanské a gotické architektonické prvky. Pokud navštívíte hlavní atrakci Villa Romana del Casale, uchvátí vás krásné a jedinečné mozaiky, kterými je Piazza Armerina proslulá po celém světě.

 

Shopping v Syrakusách a blízkém okolí

Syrakusy a jejich historické centrum, Ortigia, jsou protkány dlouhou řadou zajímavých obchodů a galerií. Na své si přijdou milovníci hodnotných suvenýrů, keramiky a proslavené italské módy.Děti budou nadšeny z velkého nákupního centra hraček Planet Toys.Zcela unikátní zážitek však slibuje návštěva syrakuských trhů. Z uliček plných stánků se ozývá vyvolávání prodavačů, kteří vám denně nabízí ty nejúžasnější plody moře i země. Zde můžete zažít ten skutečný sicilský život. Pochopíte, proč se zde lidé dožívají tak vysokého věku – vše je čerstvé, zdravé a nesmírně chutné. Velké nákupní centrum, kde najdete zastoupení snad všech nejznámějších italských značek, naleznete na předměstí Syrakus, nedaleko místního aquaparku Aretusa. Všem shopaholikům (a zvláště shopaholičkám) zvláště doporučujeme navštívit outletové nákupní centrum Sicily Outlet Village, proslavené po celé Sicilii. Vydejte se směrem dálnice CATANIA – PALERMO a na sjezdu Dittaino – OUTLET (cca 40 min od Catania) narazíte na nákupní ráj. Nejenže si můžete vybrat z takových značek jako je Giorgio Armani, Versace, Gucci, Trussardi, ale můžete s místními cenami ušetřit až 50 procent. Výhodné nákupy, které stojí za to.

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.