RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS

Letoviska na ostrově Srí Lanka

 

Letovisko Bentota

Pobřežní město nacházející se na jižním pobřeží, vzdálené 65 km jižně od Colomba a 56 km severně od okresního města Gale. Je městem s bohatou historií, krásnou flórou i faunou. Luxusní hotely, nádherné zlatavé pláže, vodní sporty, Ayurvéda, výlety po řece, želví líhně, budhistické chrámy Galapatha Raja Maha Vihara, skvělý punč i čekání na pravou surfařskou vlnu — to vše nabízí Bentota.

Hotely v letovisku Bentota:

Letovisko Hikkaduwa

Rušné městečko s 80 tisíci obyvateli, nacházející se necelých sto kilometrů od Colomba, je ideálním místem pro plážovou dovolenou a díky korálovému útesu skvělým místem pro potápění, šnorchlování i pro surfaře. Mezi zajímavosti města patří zejména želví líheň, kde si turisté mohou za poplatek pustit želvičku do moře, budhistický chrám Gangarama Mahavhara a nedaleké Kandy: Město posledních Singálských králů s dominantou „Chrámu svatého Zubu“ kde je uchována schránka s jedním ze čtyř Budhových zubů, nalezených po jeho kremaci, který symbolizuje suverenitu Srí Lanky.

Hotely v letovisku Hikkaduwa:

Letovisko Kogala

Klidné pobřežní letovisko nacházející se v nejjižnější části ostrova v okrese Galle. Díky výborným klimatickým podmínkám a nejdelší pláží na Srí Lance s možností celoročního koupání, je Kogalla velmi oblíbeným místem pro krásnou plážovou dovolenou. Současně je i domovem mnoha historických památek, budhistických chrámů a nabízí mnoho atrakcí pro všechny věkové kategorie.

Hotely v letovisku Kogala:

Letovisko Induruwa

Příjemné a klidné přímořské městečko, které je ideálním místem pro relaxaci. Nachází se jen pár kilometrů od Bentoty a nabízí nekonečné písečné pláže s křišťálově čistou vodou. Odpočívat lze nejen u moře, ale i u řeky Bentota, která poskytuje ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování. Induruwa nabízí i snadný přístup k historickým památkám, budhistickým chrámům a dalším turistickým atrakcím, mezi nimiž k největším patří želví líheň.

Hotely v letovisku Induruwa:

Letovisko Waduva

Malá rybářská vesnička vzdálená 35 km od Colomba a 8 kilometrů od Kalutary, kdysi důležitého centra obchodu s kořením a dnes je proslulá svým košíkářstvím. Začíná s ní pás nejznámějších středisek na jihozápadním pobřeží. Pro Waduvu i její okolí je typické pomalé klidné tempo, všudypřítomné kokosové palmy a dlouhé křivky písečných pláží, patřících mezi ty nejkrásnější na ostrově.

Hotely v letovisku Waduva:

Letovisko Pasikudah

Passikudah je malé pobřežní městečko na východním pobřeží Srí Lanky s jedinečnou zlatou pláží a čistými mělkými vodami. Necelých 35 km jižně od Passikudah se nachází Batticaola, město s historickou holandskou pevností a lagunou, ve které údajně zpívají ryby. Oblast nabízí vynikající místa pro potápění, včetně vraku britské námořní lodi “ HMS Hermes” z doby druhé světové války. Velkým zážitkem může být návštěva národního parku Maduru Oya se slony i starobylého města s hinduistickými chrámy Polonnaruwa.

Hotely v letovisku Pasikudah:

Letovisko Trincomalee

Trincomalee, hlavní přístavní letovisko východního pobřeží je městem s více než dvou a půl tisíciletou historií a v tamilské řeči znamená „Pán posvátného vrchu ”. Současně je označováno za jedno z nejhezčích měst na ostrově mající ideální polohu pro podnikání výletů za poznáním přírodních i historických památek. Mezi nejznámější patří chrám Koneswaram, Pathirakali Amma chrám, hinduistická kolej a mnohé další. Na své si zde přijdou milovníci překrásných pláží, windsurfingu nebo potápění u jedinečných korálových ostrůvků. Mezi velmi zajímavé atrakce patří i pozorování velryb a návštěva sedmi horkých pramenů v Kanniya.

Hotely v letoviskuTrincomalee:

Chaaya Blu ****

 

 

 

Letovisko WAIKKAL- NEGOMBO

Waikkal je idylickým místem pro romantiky a milovníky přírody. Exotická fauna, mangrovové lesy, banánové plantáže, nekonečný pás kokosových palem lemující pláže a tyrkysové vody oceánu umocňují ten pravý dovolenkový pocit. Za zábavou i za poznáním  lze vyrazit do hlavního rekreačního střediska Negomba, města vzdáleného pouhých 10 kilometrů, jehož ekonomika je postavena především na cestovním ruchu a na staletém rybářském průmyslu. Díky různorodému náboženskému složení obyvatel se zde nacházejí jak římskokatolické kostely, tak i slavný budhistický chrám „Agurukaramulla“.  Za pozornost stojí zajímavé stavby z doby nizozemské a portugalské koloniální éry: Stará pevnost, říční kanál, kostely a mnohé další. Přátelské obyvatelstvo, cenově dostupné ubytování gurmánská kuchyně a samozřejmě dlouhé krásné pláže omývané Indickým oceánem, jsou tím pravým lákadlem pro nezapomenutelnou dovolenou.

Hotely v letovisku WAIKKAL- NEGOMBO:

Club Hotel Dolphin Waikkal ****

 

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.