RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS
PRAKTICKÉ INFORMACE

Praktické informace Srí Lanka

 • Letecká doprava na Srí Lanku:
  Dopučujeme: Leteckou společnost Emirates,  na křídlech Boeningu 777-300 ER, s pohodlným , nestresovým mezipřistáním v Dubaji, délka čistého času letu cca 13 hodin.
 • Vstupní formality při zájezdech na Srí Lanku :
  Platnost cestovního pasu musí být delší minimálně o 6 měsíců oproti platnosti turistického víza, které je možné si individuálně zajistit před cestou na: www.eta.gov.lk (ETA = Electronic Travel Authorization), zpoplatněno částkou 20 USD / platba kartou, nebo pří příletu na Srí Lanku- částka 25 USD. Vízum je možné obstarat prostřednictvím cestovní kanceláře v ceně přibližně cca 1000 Kč/ dospělá osoba. (Dítě pouze za poplatek cca 350 Kč).
 • Celní a devizové předpisy:
  Bezcelně lze dovážet na Srí Lanku mimo osobních věcí: 200 ks cigaret nebo 50 doutníků nebo 375 g tabáku. Alkoholické nápoje lze dovézt v množství jednoho a půl litru lihovin a dvou litrů vína. Je dovoleno přivést dárek do hodnoty 1000 srílanských rupií. Absolutní zákaz platí pro dovoz narkotik, drog, pákistánské a indické měny, pornografické a erotické literatury. Přísný zákaz také platí pro vývoz drahých kamenů, drahokamů, polodrahokamů- včetně šperků, narkotik, zvířat, rostlin, slonoviny, zbraní a munice.
 • Kdy cestovat na Srí Lanku?
  Srí Lanka je turistickou destinací s možností celoročního cestování. Poznávací cesty je možné pořádat prakticky v jakémkoliv ročním období. Pobyty u moře jsou limitovány střídajícími se klimatickými podmínkami. Na jih, jihozápad a západ ostrova je doporučováno cestovat od listopadu do března, včetně. Období monzunů nastává většinou konce května a trvá zhruba začátku srpna, kdy sice dostatek slunečního svitu, ale jsou častější dešťové srážky a moře více fouká. Na východní pobřeží se může cestovat i našem letním období.
 • Měna a platby na Srí Lance:
  100 srílanských rupií (LKR) = cca 18,2 CZK
  V převážné většině hotelových resortů je možné platit i v USD a EUR
  V obchodech a stáncích je ve většině případů akceptována pouze místní měna
  Doporučujeme směnu měn provést na letišti (u ostatních směn je nutné dbát zvýšené ostražitosti ohledně záměny za bankovky s nižší nominální hodnotou)
  Bankomaty lze najít ve větších letoviscích a městech
  Orientační ceny v přepočtu na CZK:
  Restaurace : jídlo: 36 – 145 Kč Kč
  Obchody: balená voda – cca 6 Kč, pivo – cca 14 Kč, nealkoholické nápoje- cca 11 Kč
 • Konzulát na Srí Lance:
  ČR – Delmon Holdings Building, Level 02, No. 15, Mile Post Avenue, Colombo 03, t: 009411/5055219
  Časový posun na Srí Lance:
  Letní čas – 4,5 hodiny dopředu 5,5 hodiny
  Zimní čas – 5,5 hodiny
 • Očkování na Srí Lanku :
  Očkování při cestách na Srí Lanku není povinné. Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě typu A a břišnímu tyfu. Při cestách mimo hlavní turistická letoviska je vhodné užívaní antimalarik.

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.