RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS
PRAKTICKÉ INFORMACE

Praktické informace – Maledivy

 • Letecká doprava na Maledivy:
  Doporučujeme: Se společností  Emirates s mezipřistáním v Dubaji. Délka čistého času letu cca 13 hod. Transfery do hotelů hydroplánem či rychlodí jsou zahrnuty v ceně letenky.
 • Vstupní formality při zájezdech na Maledivy:
  Pro občany ČR i SR stačí pro vstup na území Malediv pouze cestovní pas jehož platnost je delší, než doba pobytu a dostatečné množství finančních prostředků – min. 10 USD / den ( netýká se organizovaných zájezdů). Vízová povinnost není zavedena. Při příletu je nutné vyplnit registrační lístek s uvedením místa pobytu na ostrovech a při odletu zaplatit odletovou daň ve výši 25 USD splatnou na letišti ( někdy bývá už zahrnuto v ceně zájezdu- nutno si prověřit!) Nad třicet pobytových dnů je zapotřebí zažádat o prodloužení pobytu, které je zpoplatněno částkou 10 USD za každý den.
 • Celní a devizové předpisy:
  Dovoz i vývoz valut není limitován a jejich povinná výměna neexistuje. Povinná výměna valut neexistuje. Každé ubytovací zařízení je povinováno vybráním částky – tzv. ubytovací daně ve výši 6 USD na osobu a noc. Na Maledivy je povolen dovoz pouze věcí osobní spotřeby. Dovoz veškerých alkoholických nápojů zakázán, stejně tak i jako dovoz výrobků z vepřového masa, erotických a pornografických materiálů, taktéž je i velmi striktně zakázán dovoz, přechovávání a užívání drog, za něž hrozí dlouholeté tresty!
 • Měny a platby na Maledivách
  100 maldivských rupiií (MVR) = CCA 158 Kč
  V převážné většině hotelových resortů je možné platit i v USD a EUR
  Jsou akceptovány platební karty zejména: American Express, VISA, MasterCard, Diners a EuroCard.
  Vzhledem k okolnosti , že se naprostá většina zboží je na ostrovy dovážena, jsou Maledivy bezkonkurenčně nejdražší zemí v jižní Asii.
 • Klima – kdy na dovolenou na Maledivy:
  Jedná se o ostrovní zemi s tropickým klimatem a relativně stálými teplotami, v průměru okolo
  28- 30 °C. Nejlepší dobou pro trávení dovolené je období od prosince do května, kdy díky proudění
  severovýchodního monzunu je množství srážek na nejnižší úrovni.
  Jihovýchodní monzun ovlivňuje ostrovy od května do listopadu a v této době vane silnější vítr a srážky
  nabývají na intenzitě, zejména v měsíci květnu a červnu. Od července do října jsou také běžné dešťové přeháňky, ale slabší intenzity. Teplota oceánu i vzduchu se pohybuje okolo 30°C.
 • Velvyslanectví pro Maledivy
  ČR nemá na Maledivách zastupitelský úřad, nejbližším úřadem je velvyslanectví ČR v Indii, Dillí na adrese:
  50-M, Niti Marg
  Chanakyapuri
  110 021 New Delhi
  INDIA
  Telefon: +91-11-24155200
 • Časový posun:
  3 hodiny dopředu – letní čas
  4 hodiny dopředu – zimní čas
 • Očkování při dovolené na Maledivách
  Není povinné, doporučuje se dbát pouze zvýšené opatrnosti při pobytu na slunci, dodržovat pitný režim, používat opalovací prostředky s vysokým ochranným faktorem, vybavit se léky na bolesti hlavy apod.

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.