RÁDI NAPLÁNUJEME VAŠI DOVOLENOU SNŮ NA NAŠÍ HOT-LINE: +420 734 448 563, ČI E-MAILU: INFO@BLUEHOLIDAY.CZ

Facebook logo

MAURICIUS
Praktické informace

Praktické informace Thajsko

Letecká doprava do Thajska:

Vynikající spojení z Prahy s Emirates , operuje Boeing B737-80 a pro odlety z Vídně doporučujeme EgyptAir na křídlech moderního   B777-200 na  letech do / z Bangkoku, který nabízející možnost zastávky v Káhiře. Mezinárodní letiště v Káhiře funguje bez problémů a lze je využívat i pro případné přestupy na navazující linky bez jakýchkoliv omezení.

 • Vstupní formality při zájezdech do Thajska:
  Pro občany ČR i SR stačí pro vstup na území Thajska pouze cestovní pas, který je platný nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země. K pobytu na ostrově není potřeba vízum.
 • Klima – kdy na dovolenou do Thajska:
  Thajsko patří mezi země se střídajícími se obdobími horkého a vlhkého období s období s chladným a suchým a s obdobím dešťů.
  Thajsko je ideální destinací pro tropickou dovolenou v zimě, kdy ve většině letovisek panuje teplé a suché počasí s minimálním množstvím srážek. V letním období lze doporučit letoviska na východním pobřeží, kdy i zde panuje suché počasí s minimem srážek (Samui).
 • Celní a devizové předpisy, varování v kostce:
  Do Thajska je povoleno bezcelně dovážet věci osobní potřeby v přiměřeném množství. Přísně zakázán je dovoz a vývoz narkotik, výbušnin, obscénních materiálů a publikací.
  Vývoz živých zvířat, vodních živočichů, rostlin i jejich částí je pouze na zvláštní povolení příslušného úřadu. Taktéž je zakázán bezcelní vývoz starožitností, napodobenin Buddhy (mimo drobných kusů pořízených běžným prodejem ve stáncích). Při porušení celních pravidel je nařízena 4násobná pokuta ve výši ceny zboží a jeho následné zabavení .
  Dovoz a vývoz cizí měny není regulován.
  Vývoz thajské měny je omezen na částku 50.000,- ThB.
  Je absolutně nepřípustné jakýmkoliv způsobem znevažovat, či urážet královskou rodinu.
  Tresty za držení a užívání drog jsou velmi vysoké, včetně trestu smrti či doživotního trestu – i za minimální množství marihuany, lze očekávat několika měsíční trest ve vězení.
 • Měny a platby v Thajsku:
  100 thajských bahtů (THB) = cca 72 CZK
  1 THB = 100 satangů
  V převážné většině hotelových resortů je možné platit i v USD a EUR
  Platební karty jsou běžně akceptovány a existuje zde i široká síť bankomatů
  Orientační ceny v přepočtu na CZK:
  Restaurace : jídlo: 80-90 Kč, pivo- 56 Kč
  Obchody: balená voda – cca 6 Kč, pivo – cca 25 Kč, rychlé občerstvení na ulici – cca 37 Kč
 • Velvyslanectví v Thajsku:
  71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd., Bangkok 10330, t: 00662/2555060
 • Časový posun:
  5 hodin dopředu – letní čas
  6 hodin dopředu – zimní čas
 • Očkování při dovolené v Thajsku:
  Není povinné, pouze pro pobyty přesahující běžný turistický rámec. Doporučeno je očkováni proti virové hepatitidě typu A a břišnímu tyfu.

Nezávazná rezervace

Jméno

Příjmení

Typ stravování

Email

Telefon

Destinace

Hotel

Odkud jste se o nás dozvěděli?


Datum odletu

Datum příletu

Počet osob

Počet dětí

Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů společností Blue Sky Travel s.r.o. (IČO: 257 79 281) (správce osobních údajů) prostřednictvím agentury Blue Holiday, s.r.o. (IČO: 023 083 781) (zpracovatel) k marketingovým účelům, tzn. k nabízení produktů správce na 3 roky od data souhlasu. Jsem si vědom možnosti tento souhlas kdykoliv odvolat na e-mail (info@blueholiday.cz). Znám svá práva, zejména právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování.