Najděte si svoji dovolenou

Destinace
Letovisko
Od
Do
Počet nocí
Úroveň hotelu
Strava
Místo odletu
Počet dospělých
Počet dětí
Cenové rozpětí
First minute
Last minute

"PERLA KYKLÁD" - To nejlepší ze Santorini ***

Řecko, Santorini

Cena od 25 790 Kč

Popis

Stravování

Kontinentální snídaně, za příplatek polopenze v taverně formou výběru z menu.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* kategorii se snídaní (hotel či studia), na vyžádání a za příplatek lze zajistit i ubytování ve 4* a 5* hotelu.

Náš názor

Ideální zájezd pro ty, kteří chtějí detailně poznat nejznámější řecký ostrov a zároveň si odpočinout na vyhlášených santorinských plážích s černým pískem.

1. den

Odlet do destinace (odlet z Vídně, v případě zájmu možnost vyžádat i odlet z Prahy)

2. den

Informační schůzka a výlet "Tradiční vesničky se západem slunce nad Oiou": Navštívíme nejstarší byzantský kostel na ostrově, postavený v roce 1115 ze zříceniny kostela ze 6. století. Jeho interiér zdobí nástěnné malby a je považován za jednu z nejhistoričtějších památek. Obec Mesa Gonia je další zastávkou, která je považována za centrum santorinské produkce vína. Mesa Gonia je jedinou vesnicí na ostrově, která ještě nebyla úplně obnovena od velkého zemětřesení, které tu bylo v roce 1956. To vám zároveň poskytne jedinečnou příležitost vidět, jaký zde byl život před dramatickou událostí. Dále budeme pokračovat do vesnice Pyrgos, jedné z nejmalebnějších vesnic na ostrově. Pyrgos býval kdysi hlavním městem Santorini, nyní budete mít příležitost projít se po vesnici a vyfotit její krásné kostely a vychutnat si nádherný výhled na ostrov, jakmile se dostaneme až na vrchol vesnice. Poslední zastávkou je vesnice Oia. Nachází se v západní části ostrova s ​​nejslavnějším západem slunce, architektura Oii připomíná, že to kdysi byla prosperující vesnice kterou postavili námořníci a kapitáni.

3. den

Výlet "Ranní plavba kalderou": Prohlídka začíná autobusovým přesunem z místa vyzvednutí do přístavu Athinios a pokračuje lodí King Thiras na lávový ostrov Nea Kameni. Jakmile loď zakotví, přesuneme se ke kráteru stále aktivní sopky (cca 25min výšlapu). Poté, co uvidíme tento kráter, půjdeme zpět po stezce a nastoupíme na loď King Thiras. Plavíme se směrem k horkým pramenům, kde se můžete vykoupat. Loď zastaví přibližně 50 metrů od nich, takže se můžete potápět v zelených sírových vodách horkých pramenů nebo relaxovat a užívat si výhled. Prohlídka pokračuje na ostrově Thirasia, který byl součástí Santorini před velkou explozí sopky. Zde zůstaneme cca dvě hodiny a budeme mít možnost si zaplavat, obědvat u moře nebo prozkoumat vesnici Manolas s klikatými schody a tradičními domy. Při plavbě pod Oiou na zpáteční cestě do přístavu Athinios můžete pořizovat nádherné fotografie útesů a dechberoucí scenérie. V přístavu Athinios nás pak bude čekat autobus, který nás odveze zpět na místo, kde jsme výlet zahájili.

4. den

Individuální volno k odpočinku či poznávání ostrova

5. den

Jižní část Santorini s návštěvou Akrotiri: Začneme dechberoucím výhledem na klášter proroka Eliáše a navštívíme malebný klášter. Poté následuje vesnice Megalochori, mimořádně okouzlující tradiční osada, téměř opuštěná po velkém zemětřesení. Návštěva pokračuje ve vykopávkách Akrotiri, jednom z nejvýznamnějších archeologických nalezišť, které zahrnuje rozsáhlou stavbu, kterou kdysi obývalo 200 rodin a která byla objevena pod lávou sopky. Pak budete mít volný čas na Red Beach, kde si můžete jednoduše vychutnat barevné útvary skal. Následuje Perivolos s černou písečnou pláží. Tam budete mít dost času na plavání, prozkoumávání okolí a ochutnávku čerstvých vařených ryb v místních tavernách (oběd není zahrnutý v ceně výletu). Poslední zastávka bude v jednom z nejoblíbenějších vinařství na Santorini - vinotéce Santo Wines.

6. den

Individuální volno ke koupání či poznávání ostrova.

7. den

Individuální volno ke koupání či poznávání ostrova. Navečer odjezd na výlet "Večerní plavba kalderou": Autobus nás odveze do přístavu Athinios, kde se přesuneme na loď a budeme se plavit kalderou, Kapitán nás vezme na ta nejlepší místa, kde si můžete užít výhled a pořídit velkolepé snímky kaldery a sopky. Posádka zároveň připraví lahodnou večeři formou bufetu, která bude podávána během plavby (večeře je v ceně výletu). Než začne slunce zapadat do moře, kapitán nás vezme na to nejlepší místo, abyste si mohli vychutnat úžasný západ slunce na Santorini. Po západu slunce odpluje loď opět do přístavu Athinios, kde na nás bude čekat autobus, který nás odveze zpět do místa, kde jsme zahájili exkurzi.

8. den

Individuální volno ke koupání či poznávání ostrova. Večer odjezd na letiště a odlet.

Cena zahrnuje

* Leteckou dopravu Vídeň - Santorini - Vídeň (na vyžádání a zpětné potvrzení let z Prahy) * Transfer v místě pobytu * Ubytování a stravování dle programu * Fakultativní výlety dle programu * Služby průvodce po celou dobu pobytu v ČJ * Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku (Zákon č. 159/1999 Sb.)

Cena nezahrnuje

* Cestovní pojištění * Pobytovou taxu, platí se na místě * Spropitné a jiné služby neuvedené v cestovní smlouvě * vstup na Nea Kameni (cca 2,5 EUR/os), ochutnávka ve vinotéce Santo Wines, vstup do Akrotiri (cca 12 EUR/os)

Poznámka

Termín: 31.8. - 7.9. 2021 Zájezd se koná při minimální obsazenosti 12 osob.